Jak sestavit kolo?

JAK SESTAVIT KOLO?

Při objednání kola upřednostňujeme vyzvednutí kola v naší prodejně, jelikož Vám díky Vaší návštěvě dokážeme seřídit kolo přesně podle Vašich parametrů.

Na vyžádání Vám kolo v okolí Kutné Hory (do 20 kilometrů) přivezeme sestavené a seřízené, tudíž nebudete muset dokončit montáž kola. Tato služba je ZDARMA.

Pokud je však Kutná Hora vzdálená od Vašeho bydliště více jak 20 kilometrů, rádi Vám objednané kolo pošleme prostřednictvím dopravce PPL. Kolo Vám náš zkušený technik sestaví a seřídí tak, abyste s dokončením jeho sestavení měli co nejméně práce.

 

V následujících krocích máte sepsaný návod, jak kolo bezpečně sestavit.

 

1. krok - Co budu potřebovat k sestavení kola? 

K sestavení kola budete potřebovat imbusový klíč o velikosti 4 – 6 a plochý klíč č. 15. Velikost imbusového klíče se odvíjí od modelu kola.  

 

2. krok - Jak mám kolo vybalit? 

Každé kolo Vám přijde ve velké krabici viz. fotografie č. 1.

Fotografie č. 1

V krabici se nachází sedlo kola, přední kolo, rám kola se zadním kolem a krabička s ostatními komponenty (šlapky, rychloupínák). Jednotlivé části opatrně vyjměte z krabice viz. fotografie č. 2.

Fotografie č. 2 

Kolo očistěte o obalový materiál. Rozstřihněte pásky, odejměte kartony, folie a plastové předměty na kolech viz. fotografie č. 3.

Fotografie č. 3

3. krok - Nasazení sedla

V dalším kroku nasadíme na kolo sedlo. Sedlo nasadíme tak, že otevřeme páčku v oblasti sedla a nasuneme (našroubujeme) sedlovku do otvoru viz. fotografie č. 4. 

Fotografie č. 4

Sedlo nastavíme na požadovanou polohu a páčku uzavřeme, tím sedlo připevníme viz. fotografie č. 5. 

Fotografie č. 5

4. krok - Nasazení řídítek

Pro připevnění řídítek musíme povolit všechny 4 šrouby na představci imbusovým klíčem viz. fotografie č. 6. Pro snadnější manipulaci můžete všechny šrouby odšroubovat a položit si šrouby s rámečkem na stranu viz. fotografie č. 7. 

Fotografie č. 6

Fotografie č. 7

Až budou všechny šrouby povoleny (odšroubovány), nasadíme do představce řídítka a přimontujeme je pomocí rámečku se všemi 4 šrouby viz. fotografie č. 8. Šrouby dotahujte křížem, abyste zajistili rovnoměrnost dotažení. Šrouby dostatečně dotáhněte, abyste řídítka měli pevně uchycená a neprotáčela se, dávejte si však pozor na strhnutí závitu! 

Fotografie č. 8

5. krok - Připevnění předního kola

Nejdříve připevněte rychloupínák na přední kolo. Z rychloupínáku odšroubujte matici, část s páčkou protáhněte otvorem v prostředku předního kola (nábojem) a pomocí matice připevněte rychloupínák. Dávejte pozor na to, aby část s páčkou byla vždy na levé straně ve směru jízdy viz. fotografie č. 9. Rychloupínák neutahujte až na doraz, protože se poté kolo lépe připevňuje k vidlici.

Fotografie č. 9

Až budete mít takto kolo připraveno, připevněte ho k vidlici otáčením viz. fotografie č. 10 a č. 11. 

Fotografie č. 10

Fotografie č. 11

Až budete mít kolo připevněno k vidlici, dotáhněte rychloupínák a jeho páčku zaklapněte viz. fotografie č. 12. 

Fotografie č. 12

6. krok - Montáž pedálů

Před montáží pedálů se podívejte, který je pravý a který je levý (ve směru jízdy). Jsou dva způsoby, jak můžete od sebe pedály rozeznat. Když se podíváte na závity pedálu ze shora, najdete zde označení L (left - levý) a R (right - pravý) viz. fotografie č. 13. Dalším způsobem, jak od sebe rozlišit pedály je ten, že levý pedál má na sobě drážky viz. fotografie č. 14.

Fotografie č. 13

Fotografie č. 14

Poté pedály připevněte ke kolu plochým klíčem č. 15 viz. fotografie č. 15.

Fotografie č. 15

7. krok - Jeďte se nadechnout! 

Vaše kolo je nyní kompletně sestaveno viz. fotografie č. 16. Jeďte se projet a načerpejte čerstvý vzduch po dobře odvedené práci! Při jízdě opatrně vyzkoušejte, zda vše funguje, jak má. 

Fotografie č. 16

Nečekaný problém? 

Objevily se Vám při sestavování kola nějaké komplikace či nejasnosti se kterými si nevíte rady? Zavolejte nám na číslo 327 513 119. Naši specializovaní technici Vám rádi se sestavení kola poradí, abyste mohli, co nejrychleji na kolo nasednout.